Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plFundacja Dobra Fabryka

Fundacja Dobra FabrykaDodaj do obserwowanych

0000519542

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016

Uruchom PIT On-Line


KRS:0000519542
Regon:147361669
NIP:9522131059
Nazwa banku:Bank BZWBK
Nr rachunku:45 1090 1883 0000 0001 2390 7365
Ulica:Pomiechowska 47/14
Miejscowość:04-694 Warszawa
Województwo:mazowieckie
 
Telefon:533 365 505
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.dobrafabryka.pl
Udostępnij stronę na:
O Organizacji

Nie chcemy lamentować nad tym, że świat bywa zły, okrutny, niesprawiedliwy. Chcemy coś z tym robić. Działamy w myśl zasady R. W. Emersona: "najlepszą metodą walki ze złym światem, jest tworzyć świat dobry".
Dobra Fabryka to druga z fundacji (obok Fundacji Kasisi) założonych przez Szymona Hołownię. Celem Fundacji jest "produkcja dobra" w tych zakątkach świata, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Każde z wybranych miejsc Szymon regularnie odwiedza, by na bieżąco weryfikować potrzeby i optymalnie udzielać pomocy.
Trzy pierwsze projekty Dobrej Fabryki to opieka nad hospicjum w Kabudze koło Kigali, stolicy Rwandy - jedyną taką placówką w kraju, szpitalem działający w ogarniętej konfliktem zbrojnym prowincji Kiwu Północne w Demokratycznej Republice Konga oraz ośrodkiem leczenia choroby głodowej, działającym przy tymże szpitalu. Wszystkie te placówki prowadzoną polskie Siostry od Aniołów.
Od stycznia 2016 roku Dobra Fabryka przejęła pod opiekę nowe placówki w trzech państwach Afryki Zachodniej: Togo, Benin i Burkina Faso. Łącznie jest to sześć nowych projektów m.in wioska dla trędowatych, centrum medyczne w slamsach na przedmieściach Lome oraz szkoła Montessori w Cove edukująca najbiedniejsze dzieci w regionie.
Dlaczego wybraliśmy pomoc ludziom w biedniejszych regionach świata jak Afryka? Bo człowieczeństwo nie zależy od ilości kilometrów, które dzielą kogoś od mojego miejsca zamieszkania. Człowiek na Antarktydzie i w Sierra Leone chce kochać, jeść i żyć tak samo, jak człowiek z Wrocławia, Łomży czy Radomia.
Wyjście ze świata własnych potrzeb i nawet najmniejszy krok w stronę drugiego człowieka, to zawsze jakieś ryzyko, zawsze jakaś utrata. Czasu, który można przeznaczyć na swoje przyjemności, pieniędzy które można na nie wydać, gwarancji na przyszłość, czy pancerza chroniącego przed zranieniem. Ale to ZAWSZE zwraca się z procentem, o jakim nie słyszano w żadnym banku.
Fundacja działa w oparciu o finansowanie społecznościowe (crowdfunding). Prosimy o małe sumy (5, 10, 15 złotych), przesyłane w ramach zlecenia stałego.

Więcej informacji: www.dobrafabryka.pl

PODARUJ NAM 1% PODATKU


Możesz dołączyć do nas i produkować z nami dobro przekazując 1% swojego podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dobra Fabryka wpisując w swoim zeznaniu podatkowym KRS 0000519542 Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl