Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plStowarzyszenie Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF

Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEFDodaj do obserwowanych

0000107957

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016


Zakres działalności


Osoby zarządzające
  • Marek Krupiński - dyrektor generalny
  • Magdalena Krupa-Hernandez - dyrektor wykonawczy
  • Katarzyna Kordziak-Kacprzak - członek zarządu


Rodzaj organizacji
  • organizacja pozarządowa
  • organizacja pożytku publicznego
  • organizacja pożytku publicznego uprawniona do otrzymywania 1% podatku za 2008 rok


Rok rejestracji:2002
Rok uzysk. OPP:2005
KRS:0000107957
Regon:015155202
NIP:527-23-76-153
Nazwa banku:PKO BP
Nr rachunku:15 1020 1013 0000 0102 0005 8362
Ulica:Aleja Wilanowska 317
Miejscowość:02-665 Warszawa
Województwo:mazowieckie
Gmina:Warszawa
Powiat:M. st. warszawa
 
Telefon:22 568 03 00
Fax:22 568 03 01
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.unicef.pl
O OrganizacjiUNICEF jest międzynarodową organizacją humanitarną i rozwojową pracującą na rzecz dzieci. Podejmujemy wszelkie działania, aby dzieciom na całym świecie żyło się lepiej. Chronimy ich zdrowie i życie prowadząc akcje szczepień, budujemy szkoły, a w sytuacjach klęsk humanitarnych organizujemy natychmiastową pomoc. Każdego roku wspólnie z naszymi Darczyńcami ratujemy aż 7 milionów dzieci.

Realizujemy innowacyjne i długofalowe programy, których celem jest ograniczenie umieralności dzieci, zapewnienie powszechnego dostępu do edukacji i ochrona praw dzieci zapisanych w Konwencji o prawach dziecka. Przyczyniamy się do tworzenia świata, w którym żadnemu dziecku nie będą groziły choroby, jakim umiemy zapobiegać. Szukamy rozwiązań, które działają nie tylko doraźnie, ale mogą zmienić życie przyszłych pokoleń.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i globalnej obecności jesteśmy jedną z pierwszych organizacji, która dociera z pomocą w miejscach dotkniętych katastrofami humanitarnymi. Zapewniamy leki, szczepionki, żywność i wodę pitną. Budujemy tymczasowe szkoły i zwracamy szczególną uwagę na ochronę dzieci przed przemocą i wykorzystaniem. Obejmujemy pomocą nie tylko dzieci, ale całe rodziny, aby pomogły jak najszybciej wrócić do normalności. Obecnie pomagamy m.in. dzieciom z Sudanu Południowego cierpiącym z powodu niedożywienia.

Uważamy, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.Tuż po II wojnie światowej UNICEF wspierał polskie dzieci. Oprócz pomocy medycznej i żywnościowej, jednym z zadań organizacji było wsparcie polskich repatriantów. Powracające do kraju rodziny mogły liczyć na pomoc. W pierwszych, tak trudnych, powojennych latach UNICEF skupił się na dożywianiu dzieci i matek. Program ten objął aż 1 500 000 osób! W kolejnych latach UNICEF wspierał walkę z malarią, programy szczepień, opiekę pediatryczną i niósł pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

Prosimy, przekaż swój 1% podatku UNICEF Polska. Dzięki Tobie będziemy mogli uratować jeszcze więcej dzieci. Kiedyś pomagano nam, teraz my pomóżmy!

Dziękujemy.

 Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl