Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plStowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Caritas

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży CaritasDodaj do obserwowanych

0000246791

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016


Zakres działalności


Osoby zarządzające
  • Prezes - Krystyna Trznadel
  • Sekretarz - Sebastian Litwin
  • Skarbnik - ks. Artur Janiec,


Rodzaj organizacji
  • organizacja pozarządowa
  • organizacja pożytku publicznego
  • organizacja pożytku publicznego uprawniona do otrzymywania 1% podatku za 2008 rok


Rok rejestracji:2005
Rok uzysk. OPP:2011
KRS:0000246791
Regon:0180089753
Nazwa banku:Bank Zachodni WBK S.A
Nr rachunku:25 1090 2750 0000 0001 0482 0437
Ulica:Kapitulna 1
Miejscowość:37-700 Przemyśl
Województwo:podkarpackie
Gmina:Przemyśl
Powiat:M. przemyśl
 
Telefon:16 676 90 60
Fax:16 676 90 61
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.przemysl.caritas.pl
O Organizacji

"Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Caritas"
jako główny cel zakłada podejmowanie wszelkich właściwych działań dla dobra dzieci i młodzieży pozbawionych opieki rodzicielskiej, uzależnionych oraz krzywdzonych przez rodzinę i otoczenie. Dodatkowo stowarzyszenie ma na celu stwarzanie niezbędnych warunków do życia i pełnego rozwoju oraz organizowanie pomocy materialnej i rzeczowej oraz rehabilitację osób niepełnosprawnych.
Organizowanie i prowadzenie społecznych domów dziecka, schronisk dla dzieci i młodzieży, świetlic profilaktyczno–wychowawczych. Organizowanie wycieczek, rajdów, obozów, turnusów integracyjnych i rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych.
Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Caritas swoje cele realizuje poprzez codzienną pomoc potrzebującym. W 2012 roku dzięki środkom uzyskanym z 1% stowarzyszenie udzieliło pomocy materialnej dla chorego dziecka na pokrycie dojazdów do Kliniki w Warszawie na cykl chemioterapii, przyznało pomoc na leczenie i rehabilitację dla 26 osób. Z pomocy materialnej – stypendium dla dzieci i młodzieży skorzystało 62 osoby. Udzielono również jednorazowej pomocy materialnej dla 17 osób, które ucierpiały w wyniku pożaru czy nawałnicy. W okresie ferii zimowych zorganizowany został turnus wypoczynkowy dla 120 dzieci i młodzieży w Zboiskach koło Sanoka. Realizując program „I tak warto żyć” uczestnicy turnusu oprócz wypoczynku i miło spędzonego czasu w grupie rówieśniczej zostali uwrażliwieni na konieczność troski o Życie we wszystkich jego wymiarach. Stowarzyszenie dofinansowało do kolonii letniej dla 60 dzieci i młodzieży polonijnej z Ukrainy i Mołdawii, dofinansowało zakup wózka PANTHERA dla chorego dziecka, zakupiono buty ortopedyczne dla potrzebującego dziecka oraz dofinansowało zakup wózka inwalidzkiego dla 10 letniej dziewczynki.
Stowarzyszenie włączyło się w ogólnopolską akcję Tornister Pełen Uśmiechów zakupując plecaki z wyprawkami szkolnymi dla 855 osób. We współpracy z Caritas zorganizowano warsztaty integracyjne dla 53 dzieci i młodzieży ze świetlicy socjoterapeutycznej połączone z uroczystością Św. Mikołaja.
Przez cały rok od poniedziałku do soboty Stowarzyszenie prowadzi świetlicę socjoterapeutyczną dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych różnego rodzaju problemami, z której korzysta 85 osób.
Dzięki Państwa wsparciu możemy jeszcze więcej! Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl