Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plFundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla DzieciDodaj do obserwowanych

0000265120

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016


Zakres działalności


Osoby zarządzające
 • Czesław Matuła - członek zarządu
 • Rafał Ciupiński - prezes zarządu
 • Jolanta Żółta - wiceprezes zarządu


Rodzaj organizacji
 • hospicjum
 • organizacja pozarządowa
 • organizacja pożytku publicznego
 • organizacja pożytku publicznego uprawniona do otrzymywania 1% podatku za 2008 rok
 • organizacja/instytucja działająca na polu pomocy społecznej
 • organizacja/instytucja działająca na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych
 • organizacja/instytucja uprawniona do otrzymywania nawiązek


Rok rejestracji:2006
Rok uzysk. OPP:2010
KRS:0000265120
Regon:180168889
NIP:8133476177
Nazwa banku:PKO Bank Polski S.A.
Nr rachunku:28 1020 4405 0000 2702 0525 9926
Ulica:Lwowska 132
Miejscowość:35-301 Rzeszów
Województwo:podkarpackie
Gmina:Rzeszów
Powiat:M. rzeszów
 
Telefon:17 853 48 18
Fax:17 875 12 52
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.hospicjum-podkarpackie.pl
O Organizacji

„Nie ważne kim jesteś, ważne, że pomagasz”

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją, działającą na terenie województwa podkarpackiego. Została ona powołana, aby objąć opieką domową dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami.
Nadrzędnym celem Podkarpackiego Hospicjum Dla Dzieci jest umożliwienie nieuleczalnie chorym dzieciom pobytu we własnych domach.

Opieka domowa dla dzieci Hospicjum Domowe

Hospicjum domowe, to forma specjalistycznej opieki nieuleczalnie chorych dzieci w ich domach. Opieka domowa pozwala chorym dzieciom na spędzenie czasu choroby w zaciszu domowym, w środowisku, które znają i gdzie czują się najlepiej, w otoczeniu bliskich. Ma ona na celu łagodzenie cierpienia fizycznego, duchowego i społecznego, zarówno chorego dziecka jak i jego najbliższych.
Opiekę sprawuje bezpłatnie interdyscyplinarny zespół lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych, rehabilitantów, psychologów, wolontariuszy i księży. W ramach pomocy, choremu udostępniany jest niezbędny sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz pomoc w zakupie leków.
Dysponujemy specjalistycznym sprzętem medycznym, niezbędnym w opiece domowej (m.in.: koncentratorami tlenu, ssakami, materacami przeciwodleżynowymi, itp.), który wypożyczany jest bezpłatnie podopiecznym hospicjom.  

Dom Hospicyjny dla Dzieci Hospicjum Stacjonarne

Pierwsze w Polsce stacjonarne hospicjum dla dzieci, zapewniające kompleksową opiekę, którą obejmuje dzieci przewlekle i terminalnie chore w okresach zaostrzeń choroby lub wymagających leczenia szpitalnego, a także chore dzieci osierocone oraz pozbawione właściwej opieki w domu lub dzieci z przewlekłą chorobą bez opiekunów. Ponadto Dom Hospicyjny służy wsparciem dla rodziców w okresie wypalenia, choroby lub w przypadku potrzeby wyjazdu ze zdrowym rodzeństwem w różnych okolicznościach życiowych.

Rozbudowa Hospicjum

W związku z rosnącą liczbą pacjentów i brakiem miejsc na przyjmowanie kolejnych chorych dzieci, Hospicjum zdecydowało się na poszerzenie działalności i rozbudowę powierzchni. Rozbudowana część mieścić będzie dwa oddziały hospicyjne dla dzieci, (co pozwoli na przyjęcie 25 nowych pacjentów)  oraz specjalistyczne poradnie tj. Stomatologia, pulmonologia, chirurgia, hospicyjna opieka perinatalne oraz zaplecze specjalne z zadaszonym podjazdem dla karetek,  kuchnią, apteką, salami rehabilitacyjnymi, gabinetami lekarskimi. Będą też pokoje dla rodziców, którzy zechcą przebywać ze swoimi chorymi dziećmi.
Budynek wyposażony zostanie w niezbędny sprzęt diagnostyczny i terapeutyczny, m.in. kardiomonitory, pompy infuzyjne, a także komplety kształtek i klocków rehabilitacyjnych oraz sprzęt do ćwiczeń.
Ponadto powstanie również Hospicyjna opieka Perinatalne będąca specjalistyczną formą opieki psychologicznej i lekarskiej nad rodziną oczekującą dziecka, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, bądź upośledzenie, mogące wiązać się z przedwczesną śmiercią. Rodzice otrzymują wsparcie i pomoc lekarza perinatologa oraz psychologa, którzy wraz z nimi rozważą możliwe scenariusze postępowania, biorąc pod uwagę ich skutki.
Rozbudowa jest elementem szerszego projektu, który realizuje Hospicjum. Obejmuje on również szkolenie kadry, szkolenie lekarzy i pielęgniarek i wdrożenie idei hospicyjnej opieki perinatalnej.
Projekt „Rozbudowa i doposażenie Hospicjum dla Dzieci oraz działania informacyjno – szkoleniowe w zakresie opieki hospicyjnej w Województwie Podkarpackim”, dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.

Wolontariat

Centrum wolontariatu zaprasza do współpracy dzieci, młodzież, studentów oraz dorosłych, a także szkoły i uczelnie z województwa podkarpackiego, które chcą włączyć się w pomoc potrzebującym.

Wolontariusze mogą włączyć się w dwa aspekty pomocy:
 • Pomoc medyczną w domu pacjenta lub na oddziale Domu Hospicyjnego dla Dzieci
 • Pomoc akcyjną w biurze hospicjum, przy kampaniach informacyjnych, zbiórkach funduszy czy organizowaniu atrakcji dla podopiecznych hospicjum


Koordynator wolontariatu: Monika Barłowska-Kuchar, tel. 662 288 538, wolontariat@hospicjum-podkarpackie.pl

Grupa Wsparcia dla Rodziny w żałobie

Grupa Wsparcia powstała w odpowiedzi na potrzeby rodziców, rodzeństwa i bliskich przeżywających stratę dziecka. W trakcie spotkań uczestnicy otrzymać mogą pomoc psychologiczną i duchową oraz  wsparcie osób z podobnym doświadczeniem. Dodatkową formą pomocy są wspólne wyjazdy i spotkania okolicznościowe.
Grupa ma charakter otwarty, a uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl