Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plFundacja DKMS

Fundacja DKMSDodaj do obserwowanych

0000318602

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016

Uruchom PIT On-Line


Osoby zarządzające
 • Kinga Dubicka - Dyrektor


Rodzaj organizacji
 • organizacja pozarządowa
 • organizacja pożytku publicznego
 • organizacja pożytku
 • publicznego
 • uprawniona do otrzymywania 1% podatku za 2011 rok


Rok rejestracji:2008
Rok uzysk. OPP:2008
KRS:0000318602
Regon:141667781
NIP:522-290-86-59
Nazwa banku:PEKAO SA
Nr rachunku:92 1240 6292 1111 0010 5530 0549
Ulica:Altowa 6 lok. 9
Miejscowość:02-386 Warszawa
Województwo:mazowieckie
Gmina:Warszawa
Powiat:M.st. warszawa
 
Telefon:22 882 94 00
Fax:22 882 94 02
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.dkms.pl
Udostępnij stronę na:
O Organizacji

Fundacja DKMS należy do rodziny DKMS - jednej z największych baz Dawców szpiku na świecie, liczącej obecnie ponad 6,7 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Oprócz tego ma swoje siedziby również w Niemczech, USA, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. W bazie Fundacji DKMS zarejestrowanych jest obecnie ponad 970 000* potencjalnych Dawców, spośród których 3 306 już oddało swoje komórki Pacjentom z całego świata.
MISJĄ FUNDACJI DKMS JEST ZNALEZIENIE DAWCY DLA KAŻDEGO PACJENTA NA ŚWIECIE POTRZEBUJĄCEGO PRZESZCZEPIENIA KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH.
Nasze cele realizujemy między innymi poprzez następujące działania:
 • Edukacja społeczna w zakresie dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych;
 • Rejestracja potencjalnych Dawców szpiku wraz z oznaczeniem HLA i wprowadzeniem ich do rejestru;
 • Badanie i opieka nad potencjalnymi Dawcami krwiotwórczych komórek macierzystych oraz opieka nad Dawcami szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych;
 • Zarządzanie Ośrodkiem Dawców Szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej;
 • Pozyskiwanie środków finansowych na rozbudowę i zarządzanie Ośrodkiem Dawców Szpiku;
 • Prowadzenie typowania potwierdzającego i badań medycznych u potencjalnych Dawców
 • Koordynowanie pobrania szpiku i komórek krwiotwórczych od Dawców niespokrewnionych we współpracy z doświadczonymi ośrodkami pobierającymi komórki
Jednym z naszych głównych obszarów działania jest szerzenie idei dawstwa oraz rejestracja potencjalnych Dawców. Cel ten realizujemy w dwojaki sposób – poprzez organizację Dni Dawcy Szpiku oraz rejestrację internetową.
Magdalena Choluj
Wojciech Lichota
Akcje rejestracji potencjalnych Dawców organizowane są w ciągu całego roku na terenie całej Polski. Są to wyjątkowe wydarzenia, które pokazują jak duży potencjał dobra i chęci niesienia pomocy drzemie wśród Polaków. Tylko w 2015 roku ponad 107 000 osób przyszło na akcję, aby dołączyć do bazy. Wierzymy w to, że każda zarejestrowana osoba, to kolejna szansa na zdrowe życie dla osób chorych na nowotwory krwi, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby Dni Dawcy Szpiku było w ciągu roku jak najwięcej. Organizujemy je między innymi podczas lokalnych uroczystości, na wydarzeniach sportowych, na uczelniach, w galeriach handlowych czy wśród określonych grup zawodowych.
Oprócz stacjonarnych akcji rejestracji, prowadzimy intensywne działania mające na celu edukowanie polskiego społeczeństwa w zakresie dawstwa szpiku i komórek macierzystych oraz zachęcanie do rejestracji poprzez Internet. Dzięki kompleksowym działaniom informacyjno-promocyjnym, jakie prowadzimy w telewizji i Internecie, udało nam się pozyskać ogromne zaangażowanie polskiej społeczności. W samym 2015 roku poprzez naszą stronę internetową zarejestrowało się ponad 70 000 osób, a na przestrzeni 8 lat działalności Fundacji ponad 430 000 Dawców wybrało ten sposób dołączenia do naszej społeczności.
Koszt przebadania jednej próbki pobranej od potencjalnego Dawcy wynosi 180 zł. Jako organizacja non-profit, dążymy do pozyskiwania funduszy wszelkimi ścieżkami, aby móc zarejestrować i przebadać jak najwięcej osób. Dlatego apelujmy do Państwa o przekazanie swojego 1% podatku dla Fundacji DKMS, ponieważ bez tej pomocy nasze dalsze funkcjonowanie byłoby niemożliwe.

* Dane na 30.09.2016 Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl