Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plFundacja Omnibus im. Franciszki Drab Działająca na rzecz Rozwoju Nauk i Techniki oraz Kształcenia Zdolnych Dzieci i Młodzieży z Rodzin Niezamożnych

Fundacja Omnibus im. Franciszki Drab Działająca na rzecz Rozwoju Nauk i Techniki oraz Kształcenia Zdolnych Dzieci i Młodzieży z Rodzin NiezamożnychDodaj do obserwowanych

0000337655

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016

Uruchom PIT On-Line


Rok rejestracji:2009
Rok uzysk. OPP:2012
KRS:0000337655
Nazwa banku:Bank BZWBK
Nr rachunku:07 1090 2851 0000 0001 1287 4714
Ulica:Przechodnia 2/1028
Miejscowość:00-100 Warszawa
Województwo:mazowieckie
Gmina:WARSZAWA
 
Telefon:781 181 183, 781 181 184
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.fundacjaomnibus.pl
Udostępnij stronę na:
O Organizacji

Fundacja OMNIBUS i. Franciszki Drab działająca na rzecz rozwoju nauk i techniki oraz kształcenia zdolnych dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych swoją działalnością wspiera utalentowane dzieci z rodzin ubogich i niezamożnych.
Przyznaliśmy 178 stypendiów naukowych, które umożliwiły opłacenie dzieciom zajęć językowych, indywidualnych lekcji matematycznych i fizycznych, śpiewu i tańca, warsztatów muzycznych, zajęć w klubach sportowych i wyjazdów na obozy. Zakupiliśmy komputery, instrumenty muzyczne, sprzęt komputerowy i sportowy, akcesoria plastyczne oraz pomoce naukowe jak mikroskopy i teleskopy. Konkurs stypendialny przeprowadzamy co roku i co roku odkrywamy nowe talenty.
Dodatkowo
 • przekazujemy dzieciom z wielodzietnych rodzin stypendia socjalne oraz
 • stypendia dla wybitnie uzdolnionych niepełnosprawnych dzieci.
Jesteśmy dumni, że nasi stypendyści wygrywają międzynarodowe konkurencje w matematyce, w olimpiadach językowych i w konkursach muzycznych na najwyższym poziomie.
Omnibus Omnibus Omnibus
Oprócz stypendium realizujemy inne projekty.
Między innymi:
 1. W państwowych przedszkolach realizujemy zajęcia rozwojowe dla najmłodszych.
  • Warsztaty teatralno-artystyczne, za pomocą których dzieci w radosnej i swobodnej atmosferze przyswajają wiedzę o stylach/gatunkach muzycznych, uczą się piosenek, wybranych ról, zachowania i ruchu scenicznego, umiejętności wypowiedzi przez ruch i mowę. W trakcie zajęć przygotowywane są przedstawienia, które są wystawiane na festiwalach teatralnych i muzycznych.
  • Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze, podczas których dzieci w niezwykle chłonnym i wrażliwym wieku, poprzez zabawę osiągają trwałe uświadomienie, że każdy człowiek ma wpływ na stan środowiska i powinien być za niego odpowiedzialny.
 2. Dla dzieci z małych miejscowości i wsi organizujemy wycieczki do Centrum Nauki Kopernik oraz do Warszawy.
 3. Dla dzieci z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych organizujemy co roku kolonie letnie.
 4. Wspieramy Ognisko TPD dla dzieci na warszawskim Ursynowie. Organizujemy dla dzieci Mikołajki, fundujemy prezenty oraz zapewniamy wyjścia edukacyjne.
 5. Wspieramy wiejskie szkoły podstawowe (jest kilka, z którymi współpracujemy stale).
 6. Zrealizowaliśmy już dwa projekty skierowane na dokształcanie rodziców dzieci szkół podstawowych z małych miejscowości wiejskich. Celem projektów było polepszenie możliwości zarobkowych rodziców, co przyczyniło się do lepszej sytuacji dzieci oraz większych możliwości rozwoju ich zdolności, zainteresowań oraz szerszego dostępu do edukacji pozaszkolnej.
 7. Dla genialnych (nie bójmy się tego określenia!) bardzo małych dzieci, którzy w wieku 4-5 lat piszą i czytają w trzech językach, znają alfabety języków obcych jak japoński i grecki, radzą sobie znakomicie z matematyką, są uzdolnieni muzycznie – zapewniamy dostęp do platformy edukacyjnej online. Zakupiliśmy komputer i opłacamy dostęp do Internetu, co pomaga ich rodzicom zapewnić tym wybitnym i ciągle pragnącym wiedzy dzieciom niezbędne informacje.
  W Polsce nie istnieją instytucję, które mogą zapewnić profesjonalne wsparcie i indywidualny plan edukacyjny małym geniuszom.
Omnibus Omnibus Omnibus
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie, by działać jeszcze skuteczniej – docierać z naszą pomocą do młodych ludzi w całym kraju, szczególnie do tych ze wsi i małych miasteczek, ponieważ często nie mają oni możliwości rozwoju na takim poziomie, jaki mogliby osiągnąć przy odpowiednim wsparciu.
Omnibus Omnibus
Omnibus Omnibus Omnibus Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl