Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plBartel - Fundacja im. Profesora Kazimierza Bartla

Bartel - Fundacja im. Profesora Kazimierza BartlaDodaj do obserwowanych

0000338823

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016

Uruchom PIT On-Line


Rok uzysk. OPP:2007
KRS:0000338823
Nazwa banku:Krakowski Bank Spółdzielczy I Oddział Kraków
Nr rachunku:18 85910007 0020 0056 6838 0001
Ulica:Smoluchowskiego 6 lok. 8
Miejscowość:30-083 Kraków
Województwo:małopolskie
Gmina:Kraków
Powiat:M. Kraków
 
Telefon:608 571 521
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.kbartel.org
O OrganizacjiFundacja imienia Profesora Kazimierza Bartla powstała w 2008 roku z inicjatywy córki profesora, pani Cecylii Bartel, która w ten sposób postanowiła uczcić pamięć ojca zamordowanego przez hitlerowców. Profesor K.Bartel był matematykiem, rektorem Uniwersytetu Lwowskiego. Pełnił także funkcje polityczne: pięciokrotnie sprawował urząd premiera II RP, był ministrem kolei żelaznych, ministrem wyznań religijnych oraz oświecenia publicznego. Swe życie poświęcił ojczyźnie i nauce. Dlatego Fundacja zajmuje się wspomaganiem edukacji. Organizuje i wspiera różne konkursy, obejmuje patronatem naukowe działania, funduje nagrody dzieciom i młodzieży, realizuje projekty edukacyjne. Działania Fundacji skierowane są ku tym, którzy chcą się rozwijać i uczyć. Do tego zobowiązuje tradycja i pamięć o Profesorze K. Bartlu, który nie ugiął się przed okupantem, bardziej ceniąc honor i przywiązanie do wartości patriotycznych, niż swe życie.


Prezes Fundacji, Jerzy Poźniak, pragnie więc, by nie zapomniano o postawach godnych naśladowania. Dziś ojczyzna wymaga pracy na rzecz dobra wspólnego, stąd wszystkie inicjatywy i prace Fundacji to stwarzanie młodzieży warunków do pełnego rozwoju. Odpowiedzialne i godne wychowanie młodzieży jest przecież jedyną drogą ku dobremu państwu w przyszłości. J. Poźniak stawia więc na pomoc szkołom, a tym samym na dostrzeganie każdego dziecka, które należy wesprzeć. Od listopada 2013 roku Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu może pozyskiwać środki z 1% podatków.
Wszystkie te fundusze są przeznaczane na wspieranie edukacji. Zapraszamy do zapoznania się z działaniami Fundacji Bartla na naszej stronie www.kbartel.org oraz na FB
 Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl