Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego
BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO
Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.plFundacja Hospicjum Onkologiczne Świętego Krzysztofa w Warszawie

Fundacja Hospicjum Onkologiczne Świętego Krzysztofa w WarszawieDodaj do obserwowanych

0000128039

Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2016


Zakres działalności


Osoby zarządzające
 • Dorota Jasińska-Wiśniewska - Prezes
 • Dr Rafał Krajewski - Dyrektor


Rodzaj organizacji
 • hospicjum
 • organizacja pozarządowa
 • organizacja pożytku publicznego
 • organizacja pożytku publicznego uprawniona do otrzymywania 1% podatku od 2004 roku
 • organizacja/instytucja działająca na polu pomocy społecznej
 • organizacja/instytucja działająca na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych


Rok rejestracji:1990
Rok uzysk. OPP:2005
KRS:0000128039
Regon:0001411060
NIP:521-032-98-61
Nazwa banku:PEKAO S.A.
Nr rachunku:68 1240 5963 1111 0000 4799 9077
Ulica:Pileckiego 105
Miejscowość:02-781 Warszawa
Województwo:mazowieckie
Gmina:WARSZAWA
Powiat:Warszawski
 
Telefon:22 643 57 08, 22 643 57 09
Fax:22 643 57 08
E-mail:Wyślij wiadomość e-mail
WWW:www.fho.org.pl
O Organizacji


Misją Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa jest przede wszystkim poprawa komfortu życia naszych pacjentów oraz uświadomienie ludziom istnienia hospicjów a tym samym zmiana postrzegania ich wyłącznie jako miejsc związanych ze śmiercią. Nasza Fundacja nie jest miejscem dla odrzuconych i bezdomnych: dzięki medycynie paliatywnej, pomocy psychologicznej i duchowej, pacjenci są nadal leczeni, żyjąc godnie bez bólu. 

Nasze działania koncentrują się wokół:

 • opieki nad pacjentami 24h/7:
  • fachowa opieka paliatywna nad ok. 2 tysiącami chorych w opiece domowej rocznie (opieka obejmuje również rodziny pacjentów),
  • fachowa opieka nad pacjentami będącymi w hospicjum stacjonarnym (rocznie liczba pacjentów przebywających w naszym hospicjum wynosi ok. 800),
 • walki z bólem i poprawą jakości życia naszych pacjentów,
 • wspieraniem rodzin naszych pacjentów, pomaganie im w przystosowaniu się do nowej sytuacji życiowej: wyjaśnianie stanów i reakcji emocjonalnych przeżywanych przez chorego, wsparcie psychologiczne w procesie przeżywania żałoby.

W naszych działaniach ponadto nieustannie pomagają nam wolontariusze m.in. lekarze, studenci, osadzeni.

Fundacja oprócz podstawowej opieki medycznej, psychologicznej i rehabilitacyjnej stara się regularnie organizować wszelkie rodzaju wydarzenia (np. koncerty muzyczne) dla swoich pacjentów. Nie wszyscy pacjenci będący pod opieką hospicjum stacjonarnego mogą uczestniczyć w realizowanych przez nas inicjatywach, dlatego w bliższej przyszłości planowane jest założenie radiowęzła. Do tego niezbędne są nam fundusze.

Od 28 października 2004 roku jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego. Co roku liczymy na Państwa dobre serca, dlatego prosimy o wsparcie naszej fundacji 1% oraz innymi formami pomocy. Kwota uzbierana z 1% co roku przeznaczana jest na poprawę komfortu życia naszych pacjentów, zarówno tych będących pod opieką hospicjum stacjonarnego jak i opieki domowej. W tym roku nasze inwestycje skierowane w dużym stopniu będą na modernizację pokojów i świetlicy. W pokojach pacjentów pojawią się rolety, nowe, bardziej praktyczne oświetlenie oraz fotografie przyrodnicze. Zamysłem głównym jest tu ocieplenie pokojów, aby ich przytulność i panująca w nich atmosfera były bliższe cieple domu niż szpitalowi.

Ponadto jak co roku nasz personel uczestniczyć będzie w szkoleniach i certyfikowanych kursach dzięki czemu możemy nieść pomoc na najwyższym, możliwym poziomie.

Kontrakty z NFZ i dotacje z Urzędu Miasta st. Warszawy zapewniają ok 60% rzeczywistych kosztów leczenia i opieki. Brakującą część środków (ok. 40%) Fundacja pozyskuje dzięki ofiarności wszystkich, którzy rozumieją potrzebę pomagania chorym i ich rodzinom.
 Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2010 - 2017
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Karola Olszewskiego 6, 25-663 Kielce.
www.infonetax.pl