Błąd
Nie można nawiązać połączenia z bazą danych.
Zapraszamy później.
Przekaż 1 % podatku - - , | woj.
Przekaż jeden procent podatku - Baza Organizacji Pożytku Publicznego

BAZA ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO

Zamknij
Zamknij
Zaloguj się do Panelu OPP
Login (KRS):
Hasło:


opp.aid.pl

Dodaj do obserwowanych


Logo Organizacji
Logo OPP


Przekaż 1% podatku

Pobierz program PitScan 2014

Uruchom PIT On-Line


 
Udostępnij stronę na:
O Organizacji

Fundację Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” założono aby wspierać dwie szczególnie bezradne grupy społeczne, czyli chorych i dzieci. Cel ten jest realizowany poprzez szeroko rozumianą pomoc społeczną. Fundacja jest podporą dla chorych, niepełnosprawnych, dzieci z ubogich rodzin, wykluczonych, bezrobotnych oraz wszystkich znajdujących się w trudnej sytuacji. Niesienie pomocy szczególnie potrzebującym jest realizowane w bardzo szerokim zakresie. Jest to także wyrównywanie szans rodzin i osób. To również działalność charytatywna, rozumiana między innymi poprzez zakup leków, sprzętu, urządzeń umożliwiających właściwy rozwój, produktów pierwszej potrzeby, finansowanie turnusów rehabilitacyjnych, zajęć integracyjnych, wycieczek dla osób niepełnosprawnych, warsztatów terapii zajęciowej. Kolejnym realizowanym zadaniem jest ochrona i promocja zdrowia oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Fundacja „Kubuś” angażuje się również w promocję zatrudnienia i aktywizację zawodową osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy. W nagłych wypadkach pomaga też ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych. Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” każdego roku rozszerza zakres swojej działalności. Dzięki ludziom dobrej woli udaje się realizować nowe akcje, które wpisują się w stały Program.


Taką nową formą pomocy jest akcja „Pierwsza Pomoc”. Program powstał w celu podnoszenia społecznej świadomości oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Narzędziem, które pomogło ten program realizować jest Karta SOS. Jest ona oficjalnie zaaprobowana przez Polską Radę Resuscytacji. Stanowi kompletną instrukcję udzielania pierwszej pomocy oraz zawiera informacje dotyczące właściwego zabezpieczania miejsca wypadku, wezwania służb ratunkowych i podjęcia podstawowych czynności podtrzymujących przy życiu ofiary wypadku. Dotychczas około 30 000 kierowców weszło w posiadanie tego narzędzia, umożliwiającego ratowanie życia ludzkiego.


W 2011 roku rozpoczęto akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podobnie jak „Pierwsza pomoc”, ma ona na celu przede wszystkim podnoszenie świadomości, zwłaszcza u dzieci, związanej z bezpiecznym poruszaniem się po drogach o zmierzchu i po zmroku. W tym celu organizowane są spotkania strażaków z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych, poświęcone właściwemu zachowaniu się na drodze publicznej. Mają charakter warsztatowy, odbywają się w miłej atmosferze, przy czynnym udziale zarówno funkcjonariuszy, jak i dzieci. Każdy uczestnik zostaje zaopatrzony w odblaski, zwiększające jego widoczność na drodze. W spotkaniach wzięło udział już kilka tysięcy dzieci.


Od początku istnienia Fundacji organizowany jest także letni wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin. Ideą przyświecającą jego organizowanie jest ochrona i promocja zdrowia. Łącznie odbyły się już 4 turnusy półkolonii i 3 kolonii. Dzieci uzyskują dostęp do świetnych warunków lokalowych, przepyszne ciepłe i zimne posiłki (dla niektórych maluchów niejednokrotnie to jedyne wyżywienie w ciągu dnia), fachowej, wykwalifikowanej kadry opiekunów oraz szerokiego programu kulturalno-oświatowego. Wszyscy uczestnicy biorą zawsze udział w ciekawych, interaktywnych wycieczkach do muzeum, zoo, parków rozrywki, w konkursach plastycznych z nagrodami, dyskotekach, karaoke, oglądają rozrywkowe filmy dla młodzieży. Mają dostęp do boisk, sal gimnastycznych, akwenów wodnych strzeżonych przez ratowników.


W ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej realizowany jest specjalnie w tym celu stworzony przez Fundację Program, poświęcony niniejszej tematyce. Zajęcia obejmują filmy, prezentacje multimedialne i konkursy z nagrodami na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (bhp) dzieci w gospodarstwie rolnym i domowym, zarówno przy bezpośredniej pracy, jak również związanych z samym pobytem na wsi oraz z poruszaniem się rowerem po drogach, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Drogowego.


Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za pomoc i wsparcie! Razem zmieniamy świat na lepsze! Dołącz do NAS! Wstecz  WYSZUKIWARKA  
Doradcy Podatkowi    Klasyfikacje    Baza Firm    Instytucje / Urzędy

opp.aid.pl © 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone

Baza Organizacji Pożytku Publicznego opp.aid.pl jest obsługiwany przez firmę Infonetax Sp. z o.o., ul. Częstochowska 19, 25-647 Kielce.
www.infonetax.pl