Fundacja DKMS
KRS 0000318602
Przekaż 1% podatku

Osoby zarządzające

 • Kinga Dubicka
  Dyrektor

Rodzaj organizacji

 • organizacja pozarządowa
 • organizacja pożytku publicznego
 • organizacja pożytku
 • publicznego
 • uprawniona do otrzymywania 1% podatku za 2011 rok

Ulica

Altowa 6 lok. 9

Miejscowość

Warszawa

Województwo

mazowieckie

Gmina

Warszawa

Powiat

M.st. warszawa

Rok rejestracji

2008

Rok uzyskania OPP

2008

KRS

0000318602

REGON

141667781

NIP

522-290-86-59

Nazwa banku

PEKAO SA

Nr rachunku

92 1240 6292 1111 0010 5530 0549

Telefony kontaktowe

22 882 94 00

Fax

22 882 94 02

Strona internetowa

www.dkms.pl

O Organizacji

Fundacja DKMS należy do rodziny DKMS - jednej z największych baz Dawców szpiku na świecie, liczącej obecnie ponad 6,7 mln zarejestrowanych potencjalnych Dawców. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Oprócz tego ma swoje siedziby również w Niemczech, USA, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. W bazie Fundacji DKMS zarejestrowanych jest obecnie ponad 970 000* potencjalnych Dawców, spośród których 3 306 już oddało swoje komórki Pacjentom z całego świata.
MISJĄ FUNDACJI DKMS JEST ZNALEZIENIE DAWCY DLA KAŻDEGO PACJENTA NA ŚWIECIE POTRZEBUJĄCEGO PRZESZCZEPIENIA KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH.
Nasze cele realizujemy między innymi poprzez następujące działania:
 • Edukacja społeczna w zakresie dobrowolnego dawstwa krwiotwórczych komórek macierzystych;
 • Rejestracja potencjalnych Dawców szpiku wraz z oznaczeniem HLA i wprowadzeniem ich do rejestru;
 • Badanie i opieka nad potencjalnymi Dawcami krwiotwórczych komórek macierzystych oraz opieka nad Dawcami szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych;
 • Zarządzanie Ośrodkiem Dawców Szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych krwi obwodowej;
 • Pozyskiwanie środków finansowych na rozbudowę i zarządzanie Ośrodkiem Dawców Szpiku;
 • Prowadzenie typowania potwierdzającego i badań medycznych u potencjalnych Dawców
 • Koordynowanie pobrania szpiku i komórek krwiotwórczych od Dawców niespokrewnionych we współpracy z doświadczonymi ośrodkami pobierającymi komórki
Jednym z naszych głównych obszarów działania jest szerzenie idei dawstwa oraz rejestracja potencjalnych Dawców. Cel ten realizujemy w dwojaki sposób – poprzez organizację Dni Dawcy Szpiku oraz rejestrację internetową.
Magdalena Choluj
Wojciech Lichota
Akcje rejestracji potencjalnych Dawców organizowane są w ciągu całego roku na terenie całej Polski. Są to wyjątkowe wydarzenia, które pokazują jak duży potencjał dobra i chęci niesienia pomocy drzemie wśród Polaków. Tylko w 2015 roku ponad 107 000 osób przyszło na akcję, aby dołączyć do bazy. Wierzymy w to, że każda zarejestrowana osoba, to kolejna szansa na zdrowe życie dla osób chorych na nowotwory krwi, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby Dni Dawcy Szpiku było w ciągu roku jak najwięcej. Organizujemy je między innymi podczas lokalnych uroczystości, na wydarzeniach sportowych, na uczelniach, w galeriach handlowych czy wśród określonych grup zawodowych.
Oprócz stacjonarnych akcji rejestracji, prowadzimy intensywne działania mające na celu edukowanie polskiego społeczeństwa w zakresie dawstwa szpiku i komórek macierzystych oraz zachęcanie do rejestracji poprzez Internet. Dzięki kompleksowym działaniom informacyjno-promocyjnym, jakie prowadzimy w telewizji i Internecie, udało nam się pozyskać ogromne zaangażowanie polskiej społeczności. W samym 2015 roku poprzez naszą stronę internetową zarejestrowało się ponad 70 000 osób, a na przestrzeni 8 lat działalności Fundacji ponad 430 000 Dawców wybrało ten sposób dołączenia do naszej społeczności.
Koszt przebadania jednej próbki pobranej od potencjalnego Dawcy wynosi 180 zł. Jako organizacja non-profit, dążymy do pozyskiwania funduszy wszelkimi ścieżkami, aby móc zarejestrować i przebadać jak najwięcej osób. Dlatego apelujmy do Państwa o przekazanie swojego 1% podatku dla Fundacji DKMS, ponieważ bez tej pomocy nasze dalsze funkcjonowanie byłoby niemożliwe.

* Dane na 30.09.2016

wspierane OPP

zostaw nam wiadomośćenvelope

Skontaktuj się z nami

Chcesz uzyskać dostęp do panelu OPP lub masz jakieś pytanie?

Napisz do nas a prześlemy ci dane dostępowe oraz odpowiemy na twoje pytania.

captcha
Przeładuj

infonetax sp. z o.o.

ul. karola olszewskiego 6

25-663 kielce

nip: 6572736550

41 344 52 24

zapraszamy do kontaktu

www.infonetax.pl

odwiedź stronę internetową

dołącz do nas

facebookyoutube
nasi partnerzy
fpddoradcapodatkowy