Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom Kubuś
KRS 0000324460
Przekaż 1% podatku

Zakres działalności

 • Zabezpieczenie społeczne
  • Pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób
  • Działalność charytatywna
  • Ochrona i promocja zdrowia
  • Działania na rzecz osób niepełnosprawnych
 • Integracja i aktywizacja społeczna
  • Promocja zatrudnienia i aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy
 • Nauka, kultura, edukacja, wychowanie
  • Nauka, edukacja, oświata i wychowanie
  • Krajoznawstwo oraz wypoczynek dzieci i młodzieży
 • Bezpieczeństwo publiczne i obrona narodowa
  • Pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą
 • Inne
  • Inne

Osoby zarządzające

 • Tomasz Poniatowski
  prezes zarządu

Rodzaj organizacji

 • fundacja
 • organizacja pozarządowa
 • organizacja pożytku publicznego
 • pomoc społeczna
 • choroba, niepełnosprawność

Ulica

Sadurki 3

Miejscowość

Nałęczów

Województwo

lubelskie

Gmina

NAŁĘCZÓW

Powiat

Puławski

Rok rejestracji

2009

Rok uzyskania OPP

2009

KRS

0000324460

REGON

060453976

NIP

946-25-74-881

Nazwa banku

Credit Agricole Bank Polska S.A.

Nr rachunku

53 1940 1076 3067 7795 0000 0000

Telefony kontaktowe

81 501 77 09

Strona internetowa

www.fundacja-kubus.pl

O Organizacji

Fundację Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” założono aby wspierać dwie szczególnie bezradne grupy społeczne, czyli chorych i dzieci. Cel ten jest realizowany poprzez szeroko rozumianą pomoc społeczną. Fundacja jest podporą dla chorych, niepełnosprawnych, dzieci z ubogich rodzin, wykluczonych, bezrobotnych oraz wszystkich znajdujących się w trudnej sytuacji. Niesienie pomocy szczególnie potrzebującym jest realizowane w bardzo szerokim zakresie. Jest to także wyrównywanie szans rodzin i osób. To również działalność charytatywna, rozumiana między innymi poprzez zakup leków, sprzętu, urządzeń umożliwiających właściwy rozwój, produktów pierwszej potrzeby, finansowanie turnusów rehabilitacyjnych, zajęć integracyjnych, wycieczek dla osób niepełnosprawnych, warsztatów terapii zajęciowej. Kolejnym realizowanym zadaniem jest ochrona i promocja zdrowia oraz działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Fundacja „Kubuś” angażuje się również w promocję zatrudnienia i aktywizację zawodową osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy. W nagłych wypadkach pomaga też ofiarom katastrof i klęsk żywiołowych. Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom „Kubuś” każdego roku rozszerza zakres swojej działalności. Dzięki ludziom dobrej woli udaje się realizować nowe akcje, które wpisują się w stały Program.
Mając na uwadze jak wielką rolę odgrywa profilaktyka, już od kilku lat prowadzona jest akcja „Pierwsza Pomoc”. Program powstał w celu podnoszenia społecznej świadomości oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Narzędziem, które pomogło ten program realizować jest Karta SOS. Jest ona oficjalnie zaaprobowana przez Polską Radę Resuscytacji. Stanowi kompletną instrukcję udzielania pierwszej pomocy oraz zawiera informacje dotyczące właściwego zabezpieczania miejsca wypadku, wezwania służb ratunkowych i podjęcia podstawowych czynności podtrzymujących przy życiu ofiary wypadku. Dotychczas około 60 000 osób, w tym kierowców, rowerzystów i pieszych weszło w posiadanie tego narzędzia, umożliwiającego ratowanie życia ludzkiego.
W 2011 roku rozpoczęto akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podobnie jak „Pierwsza pomoc”, ma ona na celu przede wszystkim podnoszenie świadomości, zwłaszcza u dzieci, związanej z bezpiecznym poruszaniem się po drogach o zmierzchu i po zmroku. W tym celu organizowane są spotkania strażaków z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych, poświęcone właściwemu zachowaniu się na drodze publicznej. Mają charakter warsztatowy, odbywają się w miłej atmosferze, przy czynnym udziale zarówno funkcjonariuszy, jak i dzieci. Każdy uczestnik zostaje zaopatrzony w odblaski, zwiększające jego widoczność na drodze. W spotkaniach wzięło udział już kilka tysięcy dzieci. Ponadto dzięki współpracy z innymi organizacjami, przy rozpoczęciu roku szkolnego, w tysiące odblasków są także wyposażani najmłodsi uczestnicy ruchu. Łącznie udało nam się rozdać kilkadziesiąt tysięcy różnego rodzaju akcesoriów odblaskowych.
Od początku istnienia Fundacji organizowany jest także letni wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin. Ideą przyświecającą jego organizowanie jest ochrona i promocja zdrowia. Łącznie zorganizowano, sfinansowano lub dofinansowano 5 turnusów kolonii, 4 półkolonii i 1 obóz socjoterapeutyczny. Dzieci uzyskują dostęp do świetnych warunków lokalowych, przepyszne ciepłe i zimne posiłki (dla niektórych maluchów niejednokrotnie to jedyne wyżywienie w ciągu dnia), fachowej, wykwalifikowanej kadry opiekunów oraz szerokiego programu kulturalno-oświatowego. Wszyscy uczestnicy biorą zawsze udział w ciekawych, interaktywnych wycieczkach do muzeum, zoo, parków rozrywki, w konkursach plastycznych z nagrodami, dyskotekach, karaoke, oglądają rozrywkowe filmy dla młodzieży. Mają dostęp do boisk, sal gimnastycznych, akwenów wodnych strzeżonych przez ratowników.
W ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej realizowany jest specjalnie w tym celu stworzony przez Fundację Program, poświęcony niniejszej tematyce. Zajęcia obejmują filmy, prezentacje multimedialne i konkursy z nagrodami na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy (bhp) dzieci w gospodarstwie rolnym i domowym, zarówno przy bezpośredniej pracy, jak również związanych z samym pobytem na wsi oraz z poruszaniem się rowerem po drogach, zgodnie z obowiązującymi przepisami Kodeksu Drogowego. Fundacja organizuje także pokazy udzielania pierwszej  pomocy obejmujące możliwość sprawdzenia swoich umiejętności ratowniczych oraz wspiera czynnie inne organizacje prowadzące zajęcia w tym zakresie.
Program „Wyrównywanie szans” daje Fundacji wręcz nieograniczone pole możliwości niesienia pomocy w niezwykle interesujący sposób. Dzieci i młodzież, wśród których są także osoby niepełnosprawne, mają możliwość uczestnictwa w ciekawych i interaktywnych wycieczkach, zarówno jednodniowych, jak i kilkudniowych wyjazdach, obejmujących uciechy dla ciała i umysłu. Najmłodsi, zwłaszcza Ci oddaleni od wielkich aglomeracji, mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i konkursach z atrakcyjnymi nagrodami. Fundacja stara się każdego roku wyróżnić choć garstkę takich osób. Obecnie udało się dotrzeć już do blisko pół tysiąca takich osób.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom i wolontariuszom za pomoc i wsparcie! Razem zmieniamy świat na lepsze! Dołącz do NAS!

wspierane OPP

zostaw nam wiadomośćenvelope

Skontaktuj się z nami

Chcesz uzyskać dostęp do panelu OPP lub masz jakieś pytanie?

Napisz do nas a prześlemy ci dane dostępowe oraz odpowiemy na twoje pytania.

captcha
Przeładuj

infonetax sp. z o.o.

ul. karola olszewskiego 6

25-663 kielce

nip: 6572736550

41 344 52 24

zapraszamy do kontaktu

www.infonetax.pl

odwiedź stronę internetową

dołącz do nas

facebookyoutube
nasi partnerzy
fpddoradcapodatkowy