Fundacja Omnibus im. Franciszki Drab Działająca na rzecz Rozwoju Nauk i Techniki oraz Kształcenia Zdolnych Dzieci i Młodzieży z Rodzin Niezamożnych
KRS 0000337655
Przekaż 1% podatku

Ulica

Przechodnia 2/1028

Miejscowość

Warszawa

Województwo

mazowieckie

Gmina

WARSZAWA

Rok rejestracji

2009

Rok uzyskania OPP

2012

KRS

0000337655

Nazwa banku

Bank BZWBK

Nr rachunku

07 1090 2851 0000 0001 1287 4714

Telefony kontaktowe

781 181 183 , 781 181 184

Strona internetowa

www.fundacjaomnibus.pl

O Organizacji

Fundacja OMNIBUS i. Franciszki Drab działająca na rzecz rozwoju nauk i techniki oraz kształcenia zdolnych dzieci i młodzieży z rodzin niezamożnych swoją działalnością wspiera utalentowane dzieci z rodzin ubogich i niezamożnych.
Przyznaliśmy 178 stypendiów naukowych, które umożliwiły opłacenie dzieciom zajęć językowych, indywidualnych lekcji matematycznych i fizycznych, śpiewu i tańca, warsztatów muzycznych, zajęć w klubach sportowych i wyjazdów na obozy. Zakupiliśmy komputery, instrumenty muzyczne, sprzęt komputerowy i sportowy, akcesoria plastyczne oraz pomoce naukowe jak mikroskopy i teleskopy. Konkurs stypendialny przeprowadzamy co roku i co roku odkrywamy nowe talenty.
Dodatkowo
 • przekazujemy dzieciom z wielodzietnych rodzin stypendia socjalne oraz
 • stypendia dla wybitnie uzdolnionych niepełnosprawnych dzieci.
Jesteśmy dumni, że nasi stypendyści wygrywają międzynarodowe konkurencje w matematyce, w olimpiadach językowych i w konkursach muzycznych na najwyższym poziomie.
Omnibus Omnibus Omnibus
Oprócz stypendium realizujemy inne projekty.
Między innymi:
 1. W państwowych przedszkolach realizujemy zajęcia rozwojowe dla najmłodszych.
  • Warsztaty teatralno-artystyczne, za pomocą których dzieci w radosnej i swobodnej atmosferze przyswajają wiedzę o stylach/gatunkach muzycznych, uczą się piosenek, wybranych ról, zachowania i ruchu scenicznego, umiejętności wypowiedzi przez ruch i mowę. W trakcie zajęć przygotowywane są przedstawienia, które są wystawiane na festiwalach teatralnych i muzycznych.
  • Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze, podczas których dzieci w niezwykle chłonnym i wrażliwym wieku, poprzez zabawę osiągają trwałe uświadomienie, że każdy człowiek ma wpływ na stan środowiska i powinien być za niego odpowiedzialny.
 2. Dla dzieci z małych miejscowości i wsi organizujemy wycieczki do Centrum Nauki Kopernik oraz do Warszawy.
 3. Dla dzieci z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych organizujemy co roku kolonie letnie.
 4. Wspieramy Ognisko TPD dla dzieci na warszawskim Ursynowie. Organizujemy dla dzieci Mikołajki, fundujemy prezenty oraz zapewniamy wyjścia edukacyjne.
 5. Wspieramy wiejskie szkoły podstawowe (jest kilka, z którymi współpracujemy stale).
 6. Zrealizowaliśmy już dwa projekty skierowane na dokształcanie rodziców dzieci szkół podstawowych z małych miejscowości wiejskich. Celem projektów było polepszenie możliwości zarobkowych rodziców, co przyczyniło się do lepszej sytuacji dzieci oraz większych możliwości rozwoju ich zdolności, zainteresowań oraz szerszego dostępu do edukacji pozaszkolnej.
 7. Dla genialnych (nie bójmy się tego określenia!) bardzo małych dzieci, którzy w wieku 4-5 lat piszą i czytają w trzech językach, znają alfabety języków obcych jak japoński i grecki, radzą sobie znakomicie z matematyką, są uzdolnieni muzycznie – zapewniamy dostęp do platformy edukacyjnej online. Zakupiliśmy komputer i opłacamy dostęp do Internetu, co pomaga ich rodzicom zapewnić tym wybitnym i ciągle pragnącym wiedzy dzieciom niezbędne informacje.
  W Polsce nie istnieją instytucję, które mogą zapewnić profesjonalne wsparcie i indywidualny plan edukacyjny małym geniuszom.
Omnibus Omnibus Omnibus
Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie, by działać jeszcze skuteczniej – docierać z naszą pomocą do młodych ludzi w całym kraju, szczególnie do tych ze wsi i małych miasteczek, ponieważ często nie mają oni możliwości rozwoju na takim poziomie, jaki mogliby osiągnąć przy odpowiednim wsparciu.
Omnibus Omnibus
Omnibus Omnibus Omnibus

wspierane OPP

zostaw nam wiadomośćenvelope

Skontaktuj się z nami

Chcesz uzyskać dostęp do panelu OPP lub masz jakieś pytanie?

Napisz do nas a prześlemy ci dane dostępowe oraz odpowiemy na twoje pytania.

captcha
Przeładuj

infonetax sp. z o.o.

ul. karola olszewskiego 6

25-663 kielce

nip: 6572736550

41 344 52 24

zapraszamy do kontaktu

www.infonetax.pl

odwiedź stronę internetową

dołącz do nas

facebookyoutube
nasi partnerzy
fpddoradcapodatkowy